Jak porównać ubezpieczenia na życie?

Porównywanie różnych ofert ubezpieczenia na życie jest istotne, jeżeli w tym temacie nie chcemy podjąć pochopnej decyzji. Szybkiego wyboru można żałować, jeśli wkrótce po podpisaniu umowy dowiadujemy się o korzystniejszej polisie na życie od innego ubezpieczyciela. Jak porównać ubezpieczenia na życie? Oczywiście można to zrobić samodzielnie przez analizę finansową różnych ofert, porównanie ich cen oraz zakresów ochrony, ale dostępny jest również sposób prostszy, oszczędzający również nasz czas – porównywarki ubezpieczeń online.

Na stronie http://ubezpieczenienazycieporownanie.pl/   można zobaczyć przykładową porównywarkę ubezpieczeń na życie. Akurat ten rodzaj porównywarki nie daje nam po wypełnieniu formularza listy konkretnych ofert z tego względu, że czynników jest zbyt dużo, aby internetowy kalkulator mógł je szybko przeliczyć. Wypełniony formularz zostaje przesłany do agentów ubezpieczeniowych, którzy konstruują dla nas ofertę, pasującą do sytuacji życiowej i wymagań finansowych.

mobile-holder-954907-mDzięki skorzystaniu z porównywarki online będziemy mieli pewność, że otrzymany zestaw ofert od kilku agentów ubezpieczeniowych będzie spełniał wymogi zabezpieczenia się na przyszłość. Rozmowy z agentami nie zobowiązują do niczego – przez telefon nie trzeba się zgadzać na podpisanie umowy ani umawiać od razu na spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym. Można przemyśleć opłacalność zasugerowanych polis na życie, po czym dopiero podjąć właściwą decyzję. Oczywiście można nie wybrać żadnego ubezpieczenia z zaproponowanych – ale czemu nie zastanowić się nad wyborem, skoro zostały przedstawione najlepsze oferty, pasujące do naszego profilu z formularza?

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online?

Korzystanie z tego Internetowego narzędzia jest zupełnie bezpłatne. Zalety? Oczywiście istnieją, i to wiele:

  • oszczędzanie czasu,
  • nie można zapomnieć o istotnych czynnikach, mających wpływ na cenę ubezpieczenia – gotowy do wypełnienia formularz stanowi także podpowiedź, o czym należy pomyśleć,
  • rola osoby ubezpieczającej się ograniczona jest do podania danych – nie musi poświęcać swojego wolnego czasu na analizowanie informacji na stronach internetowych, ani jeździć do agentów ubezpieczeniowych,
  • otrzymuje się najlepsze oferty, które są sprofilowane pod względem wymagań osobistych i finansowych,
  • osoba o niskiej świadomości ubezpieczeniowej nie popełni błędu, jaki mógłby się zdarzyć przy samodzielnym obliczaniu ceny ubezpieczenia, składek i końcowym jego wyborze.

 

Post Navigation