Co Ci może pomóc w wyborze najlepszego ubezpieczenia na życie?

Oj tak – wielu klientów towarzystw ubezpieczeniowych wie lepiej, jakie ubezpieczenie na życie będzie dla nich najlepsze. Próbują oni szukać samodzielnie, chociaż mają wiele możliwości do tego, aby szukanie ofert znacząco przyspieszyć. Jak można to zrobić? Gdzie szukać narzędzi, które wybór ubezpieczenia na życie przyspieszą?

Ubezpieczenie na życie przez internet

siatka

Złap najlepsze ubezpieczenie na życie w sieć!

Cóż, zawsze uważam, że internet może znakomicie pomóc w wyborze najlepszego ubezpieczenia. I to na kilka sposobów:

  • na pewno dzięki temu, że obecnie jest udostępniany kalkulator ubezpieczenia na życie przez internet – chociażby w serwisie ubezpieczenienazyciekalkulator.pl. Generalnie bardzo podoba mi się to rozwiązanie, bo pomaga skontaktować klienta z agentami ubezpieczeniowymi, którzy są pewni, że mogą zaoferować dobrą składkę. Na tej stronie zresztą znakomicie, krok po kroku wytłumaczone zostało działanie tego systemu;
  • również dzięki różnym rankingom ubezpieczeń na życie. Wiele z nich jest dostępnych właśnie online – publikowane są na stronach internetowych. Można dzięki nim dowiedzieć się, która oferta aktualnie uważana jest za najlepszą. Ale uwaga – ranking to tylko taka wskazówka, a nie sztywna wytyczna! Nie należy zawierać umowy ubezpieczenia na życie z liderem takiego rankingu, nie porównawszy sobie tego, co do powiedzenia mają inni ubezpieczyciele:)

Agent ubezpieczeniowy prawdę Ci powie

Oczywiście – ubezpieczenia na życie online to fajna rzecz, tego jeszcze dobrych parę lat temu brakowało, ale i tak – jeśli jesteś zainteresowany odpowiednim ubezpieczeniem, to powinieneś spotkać się z agentem ubezpieczeniowym. Nie tylko dlatego, że dzięki niemu będzie możliwe podpisanie umowy ubezpieczenia na życie (tego online nie zrobisz – w przeciwieństwie do polisy turystycznej albo na przykład ubezpieczenia samochodu).

Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym jest konieczne także dlatego, że będzie on mógł Ci wskazać np. dodatkowe umowy w ubezpieczeniu na życie, o których być może nie pomyślałeś wcześniej. Oczywiście – co niektórym z Was być może zaświeci się światełko alarmowe. Być może spytacie – no dobrze, dzięki wielkie za te dodatkowe umowy, ale nie chcę płacić więcej, a Pan Agent pewnie chce mnie na coś naciągnąć. Otóż – nic z tych rzeczy. W gestii agenta ubezpieczeniowego leży, aby zaoferować Ci możliwie najlepszą ofertę ubezpieczenia na życie po to, abyś w kolejnym roku ubezpieczeniowym do niego powrócił.

Post Navigation