Czym jest indywidualne ubezpieczenie na życie?

Kiedy mowa o polisie przeważnie mamy na myśli indywidualne ubezpieczenia na życie. Jednak to nie jest jedyna forma, jaką może przybrać ubezpieczenie na życie. Czym zatem jest to ubezpieczenie indywidualne i kiedy warto się na nie zdecydować?

Indywidualne ubezpieczenia na życie, które warto mieć

Specjaliści do spraw ubezpieczeń jednogłośnie twierdzą, że indywidualne ubezpieczenia na życie to podstawą, o jaką powinniśmy się zatroszczyć. Dopiero na tej podstawie możemy rozbudowywać swój parasol ochronny o inne produkty (takie jak na przykład grupowe ubezpieczenie).

Porównaj zanim kupisz indywidualne ubezpieczenia na życie

Przeczytaj i przemyśl warunki umowy ubezpieczeniowej

Indywidualne ubezpieczenia na życie (jak sama nazwa wskazuje) – ma spełniać indywidualne warunki, które spełnią unikalne potrzeby ubezpieczonego. Właśnie z tego względu na rynku jest wiele ofert, które przeznaczone są do różnych grup osób.

W końcu zupełnie inna polisa będzie odpowiednia dla osoby w wieku emerytalnym, a zupełnie inna dla studenta. I właśnie te cechy (między innymi) powinny uwzględniać indywidualne ubezpieczenia na życie.

Jaki koszt mają indywidualne ubezpieczenia na życie?

Podpisz najlepszą dla siebie umowę o indywidualne ubezpieczenie

Indywidualne ubezpieczenia na życie mają w reguły nico wyższy koszt niż ubezpieczenia grupowe. Jednak dają one lepszą gwarancję – ich czas trwania zależy tylko i wyłącznie od nas, czego nie można powiedzieć o grupowych ubezpieczeniach. Niestety – te ostatnie obejmują nas swoją ochroną tylko wtedy, kiedy jesteśmy zatrudnieni w danym przedsiębiorstwie. Ochrona wygasa zatem wraz z ustaniem stosunku pracy.

Z drugiej strony – indywidualne ubezpieczenia na życie mają to do siebie, że ich warunki są dopasowane do potrzeb i cech ubezpieczonego. Grupowe polisy z konieczności muszą zawierać ogólne warunki, aby móc dopasować się do zróżnicowanej grupy osób, które obejmują.